  • MLC1565-501MLC
MLC1565-501MLC
advertisement
Manufacturer No:
MLC1565-501MLC
HK JDW NO:
3194-MLC1565-501MLC
Step5Bar-code shipping tag
MLC1565-501MLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    500 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    26.9A
  • Frequency - Self Resonant
    132MHz
  • Case/Size Code
    5552
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    951mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.5 µH
  • Height
    6.5mm
  • Length
    14mm
  • Width
    13.2mm