  • MLC1565-472MLC
MLC1565-472MLC
advertisement
Manufacturer No:
MLC1565-472MLC
HK JDW NO:
3194-MLC1565-472MLC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MLC1565-472MLC
Description:
Quantity:
In Stock : 366
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLC1565-472MLC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    15.57A
  • Frequency - Self Resonant
    39MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10.57A
  • Case/Size Code
    5552
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.4mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • RMS Current (Irms)
    15.57A
  • Height
    6.5mm
  • Length
    14mm
  • Width
    13.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%