  • MKT1822533065G
MKT1822533065G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822533065G
HK JDW NO:
886-MKT1822533065G
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1822533065G
Description:
MKT1822 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822533065G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    7.493mm