  • MKT1822222406
MKT1822222406
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822222406
HK JDW NO:
886-MKT1822222406
Datasheet:
MKT1822222406
Description:
MKT1822 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822222406
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm