  • MKT1820468406
MKT1820468406
advertisement
Manufacturer No:
MKT1820468406
HK JDW NO:
886-MKT1820468406
Datasheet:
MKT1820468406
Description:
MKT1820 0.68μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1820468406
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1820
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.335W 26.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm