  • MKT1818333016
MKT1818333016
advertisement
Manufacturer No:
MKT1818333016
HK JDW NO:
886-MKT1818333016
Datasheet:
MKT1818333016
Description:
MKT1818 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1818333016
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1818
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.098W 10.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    2.4892mm