  • MKT1813468404G
MKT1813468404G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813468404G
HK JDW NO:
886-MKT1813468404G
Package:
Axial
Datasheet:
MKT1813468404G
Description:
MKT1813 0.68μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813468404G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT1813
  • Size / Dimension
    0.453Diax1.240L 11.50mmx31.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Length
    31.496mm