  • MKT1813433406
MKT1813433406
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813433406
HK JDW NO:
886-MKT1813433406
Package:
Axial
Datasheet:
MKT1813433406
Description:
MKT1813 0.33μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813433406
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1813
  • Size / Dimension
    0.374Diax1.043L 9.50mmx26.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Length
    26.4922mm