  • MKT1813422106
MKT1813422106
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813422106
HK JDW NO:
886-MKT1813422106
Datasheet:
MKT1813422106
Description:
MKT1813 0.22μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 1kV-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813422106
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.630Diax1.240L 16.00mmx31.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Length
    31.496mm