  • MKT1813333405G
MKT1813333405G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813333405G
HK JDW NO:
886-MKT1813333405G
Datasheet:
MKT1813333405G
Description:
MKT1813 0.033μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1756
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813333405G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.551L 6.00mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Length
    40mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Height
    14mm
  • Length
    13.9954mm