  • MKT1813333404
MKT1813333404
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813333404
HK JDW NO:
886-MKT1813333404
Datasheet:
MKT1813333404
Description:
MKT1813 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813333404
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.551L 6.00mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Length
    13.9954mm