  • MKS4G024702E00KA00
MKS4G024702E00KA00
advertisement
Manufacturer No:
MKS4G024702E00KA00
HK JDW NO:
864-MKS4G024702E00KA00
Step5Bar-code shipping tag
MKS4G024702E00KA00
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.806
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.047uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Size (mm)
    10.3 X 5 X 10.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Seated Plane Height (mm)
    10.5(Max)
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    200VAC|400VDC