  • MKS4F031503C00KSSD
MKS4F031503C00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS4F031503C00KSSD
HK JDW NO:
864-MKS4F031503C00KSSD
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 5261
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS4F031503C00KSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.804
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.15uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    10
  • Size (mm)
    13 X 4 X 9
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    4(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    9(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PET
  • Voltage
    250VDC|160VAC