  • MKS4D032203C00KSSD
MKS4D032203C00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS4D032203C00KSSD
HK JDW NO:
864-MKS4D032203C00KSSD
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial
Quantity:
In Stock : 5031
Step5Bar-code shipping tag
MKS4D032203C00KSSD
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    100V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm