  • MKS4C051005F00JJ00
MKS4C051005F00JJ00
advertisement
Manufacturer No:
MKS4C051005F00JJ00
HK JDW NO:
864-MKS4C051005F00JJ00
Step5Bar-code shipping tag
MKS4C051005F00JJ00
  • Product Weight (g)
    6.346
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    10uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    22.5
  • Size (mm)
    26.5 X 8.5 X 18.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    8.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Seated Plane Height (mm)
    18.5(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    63VDC|40VAC