  • MKS2B034701B00KI00
MKS2B034701B00KI00
advertisement
Manufacturer No:
MKS2B034701B00KI00
HK JDW NO:
864-MKS2B034701B00KI00
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 50V-DC 30V-AC
Quantity:
In Stock : 2324
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKS2B034701B00KI00
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.5mm