  • MKS2-.1/63/5
MKS2-.1/63/5
advertisement
Manufacturer No:
MKS2-.1/63/5
HK JDW NO:
864-MKS2-.1/63/5
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC
Quantity:
In Stock : 12548
Step5Bar-code shipping tag
MKS2-.1/63/5
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.5mm