  • MKS2-.033/63/5
MKS2-.033/63/5
advertisement
Manufacturer No:
MKS2-.033/63/5
HK JDW NO:
864-MKS2-.033/63/5
Package:
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 63V-DC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
MKS2-.033/63/5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel
  • Length
    7.2mm