  • MKP4F051007F00MSSD
MKP4F051007F00MSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP4F051007F00MSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP4F051007F00MSSD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP4F051007F00MSSD
    Select All
  • Product Weight (g)
    29.384
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    10uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    37.5
  • Size (mm)
    41.5 X 19 X 32
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    19(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    1
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    32(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    250VDC|160VAC