  • MKP386M547125YT3
MKP386M547125YT3
advertisement
Manufacturer No:
MKP386M547125YT3
HK JDW NO:
886-MKP386M547125YT3
Datasheet:
MKP386M547125YT3
Description:
MKP386M 4.7μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 1.25kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
MKP386M547125YT3
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    MKP386M
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    2.283Lx1.378W 58.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Screw Terminals
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5mOhms
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm
  • Length
    58.0136mm
  • Width
    35.0012mm