  • MKP386M482200YT5
MKP386M482200YT5
advertisement
Manufacturer No:
MKP386M482200YT5
HK JDW NO:
886-MKP386M482200YT5
Datasheet:
MKP386M482200YT5
Description:
MKP386M 0.82μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
MKP386M482200YT5
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.319Lx0.866W 33.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Screw Terminals
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhms
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Length
    33.5026mm
  • Width
    21.9964mm