  • MKP385E2332BJIP2T0
MKP385E2332BJIP2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385E2332BJIP2T0
HK JDW NO:
886-MKP385E2332BJIP2T0
Description:
MKP385E 3300μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2500V 2.5kV-DC 800V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP385E2332BJIP2T0
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MKP385E
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Applications
    Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    2500V 2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    800V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    796mOhms
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm