  • MKP385191100JCM2B0
MKP385191100JCM2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385191100JCM2B0
HK JDW NO:
886-MKP385191100JCM2B0
Description:
MKP385 910pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385191100JCM2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    910pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    2.9972mm