  • MKP383333025JDA2B0
MKP383333025JDA2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP383333025JDA2B0
HK JDW NO:
886-MKP383333025JDA2B0
Description:
MKP383 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP383333025JDA2B0
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm