  • MKP383282200JFI2B0
MKP383282200JFI2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP383282200JFI2B0
HK JDW NO:
886-MKP383282200JFI2B0
Description:
MKP383 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP383282200JFI2B0
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    10.0076mm