  • MKP383256250JII2B0
MKP383256250JII2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP383256250JII2B0
HK JDW NO:
886-MKP383256250JII2B0
Description:
MKP383 5600pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP383256250JII2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm