  • MKP1V022205I00KB00
MKP1V022205I00KB00
advertisement
Manufacturer No:
MKP1V022205I00KB00
HK JDW NO:
864-MKP1V022205I00KB00
Step5Bar-code shipping tag
MKP1V022205I00KB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    8.757
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.022uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    22.5
  • Size (mm)
    26.5 X 11 X 21
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    11(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Seated Plane Height (mm)
    21(Max)
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Voltage
    2500VDC|700VAC