  • MKP1V022205I00JSSD
MKP1V022205I00JSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1V022205I00JSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP1V022205I00JSSD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP1V022205I00JSSD
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    2500VDC|900VAC
  • Product Length (mm)
    26.5(Max)
  • Product Height (mm)
    21(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Product Weight (g)
    8.757
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.022uF