  • MKP1J034706B00JYSD
MKP1J034706B00JYSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1J034706B00JYSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP1J034706B00JYSD
Package:
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial
Quantity:
In Stock : 52
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKP1J034706B00JYSD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TRAY
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    21.08mm
  • Length
    31.49mm
  • Width
    10.92mm