  • MKP1846333635
MKP1846333635
advertisement
Manufacturer No:
MKP1846333635
HK JDW NO:
886-MKP1846333635
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1846333635
Description:
MKP1846 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1846333635
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1846
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.509mm