  • MKP1845433406
MKP1845433406
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845433406
HK JDW NO:
886-MKP1845433406
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845433406
Description:
MKP1845 0.33μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845433406
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1845
  • Size / Dimension
    0.531Diax1.142L 13.50mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    29.0068mm