  • MKP1845333634R
MKP1845333634R
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845333634R
HK JDW NO:
886-MKP1845333634R
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845333634R
Description:
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845333634R
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1845
  • Size / Dimension
    0.354Diax1.142L 9.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    29.0068mm