  • MKP1845333254
MKP1845333254
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845333254
HK JDW NO:
886-MKP1845333254
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845333254
Description:
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845333254
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MKP1845
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.276Diax0.669L 7.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    16.9926mm