  • MKP1845333206
MKP1845333206
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845333206
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MKP1845333206
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845333206
Description:
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845333206
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1845
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.630Diax1.339L 16.00mmx34.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    34.0106mm