  • MKP1845333165
MKP1845333165
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845333165
HK JDW NO:
886-MKP1845333165
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845333165
Description:
MKP1845 0.033μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845333165
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    16.9926mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1845
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.669L 6.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF