  • MKP1845239204
MKP1845239204
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845239204
HK JDW NO:
886-MKP1845239204
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845239204
Description:
MKP1845 3900pF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845239204
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1845
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V