  • MKP18444124002
MKP18444124002
advertisement
Manufacturer No:
MKP18444124002
HK JDW NO:
886-MKP18444124002
Datasheet:
MKP18444124002
Description:
MKP1844 0.12μF Film Capacitor Radial PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP18444124002
  • Published
    2002
  • Series
    MKP1844
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C