  • MKP18443334002
MKP18443334002
advertisement
Manufacturer No:
MKP18443334002
HK JDW NO:
886-MKP18443334002
Package:
Radial
Datasheet:
MKP18443334002
Description:
MKP1844 0.033μF Film Capacitor Radial PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP18443334002
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2002
  • Series
    MKP1844
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.287W 17.80mmx7.30mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.524 13.30mm