  • MKP1841433405M
MKP1841433405M
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841433405M
HK JDW NO:
886-MKP1841433405M
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841433405M
Description:
MKP1841M 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841433405M
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MKP1841M
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.335W 26.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    8.509mm