  • MKP1841427404
MKP1841427404
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841427404
HK JDW NO:
886-MKP1841427404
Datasheet:
MKP1841427404
Description:
MKP1841 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841427404
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1841
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V