  • MKP1841333636
MKP1841333636
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841333636
HK JDW NO:
886-MKP1841333636
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841333636
Description:
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841333636
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1841
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm