  • MKP184126820562
MKP184126820562
advertisement
Manufacturer No:
MKP184126820562
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MKP184126820562
Package:
Datasheet:
MKP184126820562
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP184126820562
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0068uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    22.5
  • Size (mm)
    26.5 X 7.5 X 15.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    7.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    15.5(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    NRND
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    2000VDC|700VAC