  • MKP1841168134V
MKP1841168134V
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841168134V
HK JDW NO:
886-MKP1841168134V
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841168134V
Description:
MKP1841 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841168134V
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP1841
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    650V