  • MKP1840333406W
MKP1840333406W
advertisement
Manufacturer No:
MKP1840333406W
HK JDW NO:
886-MKP1840333406W
Datasheet:
MKP1840333406W
Description:
MKP1840 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1840333406W
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP1840
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm