  • MKP1839310251G
MKP1839310251G
advertisement
Manufacturer No:
MKP1839310251G
HK JDW NO:
886-MKP1839310251G
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1839310251G
Description:
MKP1839 10000pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1839310251G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKP1839
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V