  • MKJ1A6F9-19PA
MKJ1A6F9-19PA
advertisement
Manufacturer No:
MKJ1A6F9-19PA
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-MKJ1A6F9-19PA
Package:
Datasheet:
MKJ1A6F9-19PA
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Quantity:
In Stock : 25
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKJ1A6F9-19PA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    MKJ1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    19
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    A
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    5A
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    9-19
  • Max Current Rating
    5A