  • MIN02-002CC8R2J-TF
MIN02-002CC8R2J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002CC8R2J-TF
HK JDW NO:
192-MIN02-002CC8R2J-TF
Description:
MIN Series 8.2pF Mica Capacitor ±5% Tape & Reel (TR) -55°C~200°C Surface Mount Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002CC8R2J-TF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Height
    1.651mm
  • Length
    5.5372mm
  • Width
    10.16mm