  • MIN02-002CC160J-F
MIN02-002CC160J-F
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002CC160J-F
HK JDW NO:
192-MIN02-002CC160J-F
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MIN02-002CC160J-F
Description:
MIN Series 16pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~200°C Surface Mount 200 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002CC160J-F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Capacitance
    16pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2221
  • Height
    1.651mm
  • Length
    7.925mm
  • Width
    5.258mm