  • MILS1812-332K
MILS1812-332K
advertisement
Manufacturer No:
MILS1812-332K
HK JDW NO:
79-MILS1812-332K
Step5Bar-code shipping tag
MILS1812-332K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MILS1812
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    534mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    534mA
  • Frequency - Self Resonant
    61MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm