  • MILS1812-153K
MILS1812-153K
advertisement
Manufacturer No:
MILS1812-153K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-MILS1812-153K
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MILS1812-153K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    MILS1812
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    301mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    301mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Max DC Current
    301mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.826mm
  • Width
    3.4036mm